طراحی سایت Responsive یا واکنش گرا

Skip Navigation Links

طراحی وب سایت ریسپانسیو (واکنش گرا) چیست ؟

طراحی وب سایت واکنش گرا از تکنیک های جدید طراحی سایت می باشد و این امکان را به کاربر می دهد که در دستگاه های مختلف بتوانند با سایت تعامل بر قرار نمایند. از آنجا که این تکنیک روی تجربه کاربر تأثیر مثبت می گذارد و از طرفی سایت شما را سئو فرندلی می کند در نتیجه استفاده از این تکنیک را به شما توصیه می کنیم ،انعطاف پذیری که این نوع طراحی به سایت می دهد سبب می شود تا کاربران از هرکجا و با هر وسیله ای به راحتی خدمات خود را از سایت مورد نظرشان دریافت کنند. در يکي دو سال اخير توجه زيادي به اين نوعي از طراحي شده است، طراحي ريسپانسيو حتي اپليکيشن‌هاي اختصاصي را به چالش مي‌کشد و مواردي ديده شده که صاحبان سايت‌هاي معتبر به جاي تمرکز روي اپليکيشن‌ها به طراحي ريسپانسيو روي آورده‌اند.

در حقیقت در طراحی سایت ریسپانسیو ، تیم طراح سایت ، این نکته را در نظر میگیرند که سایت در تمامی رزولیشن ها و ابعاد استاندارد مربوط به انواع دستگاهها مانند انواع آیپد ، موبایل ، مانیتور و ... نمایش درست و مناسبی داشته باشد .اهمیت  سایت واکنش گرا

با طراحی سایت ریسپانسیو حرفه ای ، وب سایت شما نه تنها در سایز های استاندارد موبایل و تبلت به درستی نمایش داده خواهد شد ، بلکه کابران بیشتری نیز با توجه به گستردگی دستگاه های مختلف برای مشاهده سایت به وب سایت شما جذب خواهند شد و در کنار تمام این امتیازات موتورهای جستجو نیز اهمیت بیشتری به وب سایت شما جهت جذب مخاطبین خواهند داد .


مزایای  متد طراحی ریسپانسیو 

1. سازگاری  با دستگاههای مختلف

مهمترین مزیت طراحی سایت رسپانسیو سازگاری آن با انواع دستگاهها با رزولوشن های مختلف است. در این نوع طراحی ساختار کلی وب سایت بصورت اتوماتیک همراه با تصاویر، فونتها و لایه ها مطابق با سایز هر دستگاه تغییر داده شده و نمای بصری لذت بخشی برای بازدید کننده پدید می آورد.

2. کاهش زمان اجرای پروژه

در زمینه طراحی سایت مهمترین اصل از دیدگاه مشتریان زمان است. هنگامی که اجرای پروژه استارت می خورد از همان ابتدا قالبی طراحی می شود که در تمام ابزارها با سایزهای مختلف به خوبی نمایش داده می شود، در نتیجه زمان به شدت کاهش خواهد یافت.

3. افزایش فروش و مدت زمانی که بازدید کننده  در سایت می ماند

با توجه به اینکه کاربران از کارکردن با طراحی سایت واکنش گرا لذت بیشتری می برند ناخواسته میزان توقف کاربر در وب سایت شما افزایش می یابد و از اطلاعات وب سایت نهایت استفاده را می برد واین عمل موجب معرفی بهتر خدمات شما می شود. علاوه بر این از آنجا که ریزش بازدید کنندگان موبایل در وب سایت های ریسپانسیو پایین می باشد و این نوع طراحی پاسخگوی این نوع بازدیدکنندگان هست، لذا نرخ تبدیل بازدید کنندگان به مشتری نیز بالا رفته و باعث رشد فروش کالا و یا خدمات شما می گردد.

4. مدیریت  آسان

دو روش دیگر برای سازگار سازی وب سایت در موبایل و تبلت وجود دارد که یکی ایجاد قالب جداگانه برای نسخه موبایلی و دیگری ایجاد وب سایت کاملا جداگانه برای موبایل و تبلت می باشد که در هر دو حالت در صورتی که شما قصد تغییرات در سایت خود را داشته باشید در دو حالت دیگر لازم است تغییرات خود را در سایت ها موبایلی خود نیز انجام دهید حال آنکه در طراحی وب سایت ریسپانسیو کافی است تغییرات خود را فقط بر روی یک قالب و یک وب سایت انجام دهید که همین موضوع مدیریت سایت های ریسپانسیو را ساده می سازد.طراحی  سایت Responsive تنها  راه زنده ماندن وب

با سرعت فزآینده تغییرات در وب، ارقام و آمارها همیشه از رده خارج هستند و نمیتوانیم به عنوان یک سند برای حال حاضر به آن ها رجوع کنیم. اما اکثر تحلیل گران بر این باورند که وب موبایلی به سرعت به 50 درصد از ترافیک بازدید وب سایت ها دست پیدا خواهد کرد. با این رشد طراحی واکنش گرا به یک اصل اقتصادی نیز تبدیل می گردد، زیرا ما میتوانیم برای این تعداد از ابعاد صفحات نمایش، صدها سایت را طراحی کنیم ( اگر نگوییم هزاران سایت) که البته زمان و مخصوصاً هزینه آن بسیار بالا خواهد بود، و یا میتوانیم طراحی واکنش گرا را انتخاب نماییم! این است که میگوییم طراحی سایت واکنش گرا تنها راه زنده ماندن وب است، مخصوصاً در آینده. تا اینجا میدانیم که این یک نیاز است، اما باید بدانیم که طراحی وب سایت Responsive هم مانند بسیاری دیگر از طراحی ها برای بقا و پاسخگویی به نیازهای جدید همواره در حال به روزرسانی خواهد بود.طراحی سایت ریسپانسیو، طراحی سایت واکنش گرا، Responsive


مطالب مرتبط


نظرات


نظرات کاربران درباره  

طراحی سایت Responsive یا واکنش گرا


تعداد نظرات 0ثبت نظر


نام  
ایمیل  
دیدگاه  
 

در حال بارگیری ...

شرکت مهندسی آیتک


وب سایت شرکتی | وب سایت فروشگاهی
وب سایت شخصی
وب سایت سازمانی | وب سایت خبری