با باج‌افزار WCry بیشتر آشنا شوید.

Skip Navigation Links

باج‌افزار WCry، که همچنین به نام‌های WNCry، WannaCry، WanaCrypt0r و Wana Decrypt0r شناخته می‌شود، اساساً در کمپین‌های حملات باج‌افزاری در اسفند ماه 1395 (February 2017) و بیشتر در فروردین ماه 1396 (March 2017) مورد توجه قرار گرفت. اما تا پیش از امروز به عنوان یک تهدید امنیتی جهانی ثبت نشده نبود.


محققان امنیتی در MalwareTech موفق به طراحی نقشه شیوع آلودگی جهانی به همراه یک نقشه آنلاین افزایش آلودگی به این باج‌افزار شده‌اند، که تجسم کردن آلودگی به باج‌افزار WCry برای ما راحت شود. هم اکنون بیش از 70،000 سیستم به این باج‌افزار آلوده شده‌اند.


این باج‌افزار به زبان CPP نوشته شده بود که هیچ تلاشی نیز برای مخفی بودن کد اصلی در آن مشاهده نشد. مانند بسیاری از خانواده‌ی باج‌افزارها، WCry در فرآیند رمزگذاری پس از تعویض نام فایل‌ها و فرمت آن را نیز به WNCRY. تغییر می‌دهد.


پس از آلوده شدن سیستم، صفحه‌ای باج خواهانه، مبنی‌بر پرداخت بیت‌کوین به ارزش 300 دلار را نمایش می‌دهد:
بر خلاف اکثر کمپین‌های حملات باج‌افزاری، که معمولاً مناطق خاصی در دنیا را هدف قرار داده‌اند، WCry تمام سیستم‌ها در سرتاسر دنیا را هدف گرفته است. بنابراین تعجب نمی‌کنید اگر بگوییم که پیغام باج‌خواهانه‌ی آن برای بیش از 20 زبان دنیا طراحی شده است:

Bulgarian, Chinese (simplified), Chinese (traditional), Croatian, Czech, Danish, Dutch, English, Filipino, Finnish, French, German, Greek, Indonesian, Italian, Japanese, Korean, Latvian, Norwegian, Polish, Portuguese, Romanian, Russian, Slovak, Spanish, Swedish, Turkish, Vietnamese

 
منبع: emsisoft

WCry باج‌افزار


مطالب مرتبط


نظرات


نظرات کاربران درباره  

با باج‌افزار WCry بیشتر آشنا شوید.


تعداد نظرات 0ثبت نظر


نام  
ایمیل  
دیدگاه  
 

در حال بارگیری ...

شرکت مهندسی آیتک


وب سایت شرکتی | وب سایت فروشگاهی
وب سایت شخصی
وب سایت سازمانی | وب سایت خبری